CENTRAL GROUP blog

21. 12. 2015

CENTRAL GROUP prodal tisící byt v roce 2015!


CENTRAL GROUP prodal svůj letošní tisící byt. Který to ale přesně je, se vlastně neví. Do showroomu v budově Empiria v Praze na Pankráci totiž přišel podepsat smlouvy klient, který pořizoval hned sedm nemovitostí najednou. Šlo o investici do nájemního bydlení. Všech sedm bytů zájemce koupil v projektu Residence Garden Towers na Žižkově. Jde o jeden z nejvýraznějších současných projektů společnosti, který je ve výstavbě. Residence Garden Towers se skládá z pěti výškových budov. Z oken bytů je výhled na celou Prahu. Koupě nových bytů jako investice je v portfoliu CENTRAL GROUP čím dál častější. Můžou za to optimismus investorů, rostoucí ekonomika a nízké úrokové sazby hypoték.

Byt jako investice, to zároveň i stoupající prosincový trend. V dřívějších letech prosinec nebyl žádným výrazným obdobím prodejním sezony. To se postupně obrací a prodejci věnují konci roku maximální pozornost. Investoři si dobře umí spočítat, že výhodné úroky hypoték a situace na trhu s nájemním bydlením jim přináší potenciál zajímavého profitu.

Stále častější jsou v době předvánoční také nákupy nových bytů jako dárek. Nejčastěji rodiče investují do bydlení svých dětí. Byt by se ale pod stromeček asi nevešel, ani jeho koupi nejde před obdarovávaným dost dobře tajit. Velkou výzvou pro Ježíška pak samozřejmě je, načasovat předání bytu, pokud jde o dokončenou nemovitost. Není také jednoduché, vyslyšet všechna přání obdarovávaného, co se týče lokality, dispozic, vybavení a dalších prvků, o kterých je nutno se rozhodnout. Byt jako dárek by tak asi neměl být úplným překvapením, ještě ke všemu když se nevejde pod stromeček. Z pohledu hodnoty jde ale o dárek nejlepší!


Žádné komentáře:

Okomentovat