CENTRAL GROUP blog

4. 1. 2017

Fototipy: Pět tipů do dětského pokoje

Dokud dítko nemáte, tu místnost neřešíte. U miminka či batolete to ještě není až tak zásadní, ale od jeho druhého třetího roku to začíná. Jak vybavit dětský pokoj? Nápady mají rodiče i prarodiče, pravidelně nové vize jak by jejich útočiště mělo vypadat přicházejí i od dětí. Pokud vám tento "smrtící" mix něco říká, nechte si poradit od našich architektů. Ti mají pro rodiče poměrně univerzální návod s několika konkrétními fototipy.

1) Neinvestujte fůry peněz do nábytku na míru. Pořiďte jednoduchý a čistý nábytek, který bude růst s vaším dítětem.

2) Buďte kreativní ve výmalbě, stěny a podlahy doplňte třeba samolepkami. Až je dítě "přeroste," prostě je vyměníte nebo mu necháte prostor pro vlastní uměleckou seberealizaci.
3) I do zbytku budovacího procesu zapojte budoucího obyvatele pokojíku. Třeba jednoduché svítidlo vaše dítko vyrobit dozajista zvládne a vlastní výrobek podpoří atmosféru dětského světa.

4) Tabule se vždycky hodí, dnes jsou k dostání ty magnetické, i třeba jen tabulové barvy k nátěru na stěnu. Dětem dopřejete prostor k výtvarnému vyřádění a zároveň uchráníte stěny před blízkým setkáním s barvičkami či fixou.


5) Závěrečný tip pro obzvlášť přející rodiče: Děti milují bunkry a možnost se schovat před vaším dohledem. Tak jim jeden můžete vytvořit i v bezpečí jejich pokoje.


Použité fotografie: Pinterest.com

Žádné komentáře:

Okomentovat