CENTRAL GROUP blog

31. 3. 2017

Nestavíme jen byty, ale budujeme příjemná místa pro život

Stavíme pro naše zákazníky byty. To je naše mise. Ale staráme se taktéž, aby se naše projekty podílely na vytváření místa příjemného k žití. Staráme se o okolní zeleň, budujeme dětská hřiště. U větších projektů jsme přispěli na stavbu (Metropole Zlíčín) nebo přímo plánujeme sami postavit (Parková čtvrť) mateřskou školku. A veřejné prostory u našich projektů se snažíme oživit i budováním prostorů pro další občanskou vybavenost. V přízemí našich staveb si tak často můžete koupit koblihu i kávu, dát si oběd, nechat si ostříhat hlavu nebo koupit široký sortiment zboží. Zkrátka za dvaadvacet let jsme vybudovali vice než sto padesát projektů, v nich prodali tisíce bytů a otevřeli desítky komerčních prostor. Kaváren, restaurací, obchodů. Tady je malá ochutnávka.

Restaurace jsou ale asi nejčastějším využitím námi nabízených komerčních prostor. A ty italské obzvlášť. Na Praze 10 si tak třeba obyvatelé projektu Nové Zahradní město mohou zajít posedět do pizzerie Rotondo, kam se, podle některých zdrojů, chodí hlavně na místní specialitu, kterou je vynikající tiramisu.


Zličínská Metropole je jedním z největších projektů v historii společnosti Central Group. Na okraji Prahy jsme postavili prakticky celou novou čtvrť. Její obyvatelé sice mají k dispozici jedno z největších nákupních center v České republice, kde najdou prakticky vše od Ikey až po multikino, ale – ruku na srdce – chtělo by se vám do obřího hypermarketu jen pro pár rohlíků, nebo nedej bože na jedno večerní pivo s kamarádem či víno s partnerkou? Ve středu Metropole Zličín tak mají místní alternativy v podobě restaurace Fellini, která ve shodě se svým italským názvem věnuje italské kuchyni a vedle tradičních těstovin a ještě tradičnější pizzy si zde můžete vybrat ze široké nabídky vín a jiného pitiva.  Nedaleko restaurace je pak malý obchod s potravinami otevřený do pozdních večerních hodin právě pro možnost doplnění domácích zásob.
Nicméně je pravda, že ne všichni mají v oblibě italskou kuchyni. Pro ty, kteří preferují speciality z jiných krajů, než ty z Apeninského poloostrova lze doporučit třeba velmi chválenou restauraci U Sousedů, která je k nalezení kousek od Anděla, v přízemí projektu Nová Kavalírka. Pod mottem „Skoro jako doma“ vám zde naservírují průřez domácí kuchyní. Takže na stálém menu najdete třeba kachní stehno s červeným zelím a domácími nočky nebo třeba stále populárnější vepřová líčka. A zapít se to sluší plzeňskou dvanáctkou.    
Jakýmsi zlatým hřebem je pak Rezidence Prague Towers ve Stodůlkách, v jejímž přízemí funguje vedle pekárny s kavárnou i vietnamská restaurace Gao Den. Podle mnohých milovníků asijské kuchyně i expertů, jedna z nejlepších asijských restaurací v hlavním městě. Pokud tedy ujíždíte na tradičních jarních závitcích, ještě tradičnějším vývaru Pho nebo naopak chcete z vietnamské kuchyně zkusit něco modernějšího, co obvyklá městská bistra nenabízejí, výlet do Stodůlek lze jednoznačně doporučit. 


Další prostory jsou v přípravě. Restauraci, obchod i kavárnu plánujeme pro náš projekt Residence Garden Towers a předpokládáme, že Olšanskou tato občanská vybavenost dostatečně oživí. Na Parku Zahradní Město vznikne kosmetické studio a kavárna, v Rezidenci Nad Vltavou nabídne možnost osvěžení i posezení s krásným výhledem procházkářům okolo řeky. Soustřeďujeme se čím dál tím více na výstavbu celých městských čtvrtí a jednou z nich bude Parková čtvrť na Žižkově severně od budovy Nákladového nádraží. Tam vznikne celá řada obchodů, restaurací, hodnotý veřejný prostor a sousedskou atmosféru by mohl dodat třeba i místní malý pivovar. Sledovat tedy komerční možnosti v našich projektech se tedy určitě  vyplatí.   

Žádné komentáře:

Okomentovat