CENTRAL GROUP blog

4. 5. 2017

Praha 3 luxusní aneb Žižkov pro gourmety, shopaholiky i romantiky

Stísněn mezi nablýskané centrum města, honosné Vinohrady a aktuálně hipsterský Karlín. Žižkov si drží stále pověst proletářské čtvrti. Různorodost Koněvovy ulice připomínající pražský pokus o ekvivalent berlínských módních multi-kulti čtvrtí jako je Neukolln či Kreuzberg tuto pověst posiluje. Ale nenechte se mýlit. I tak lze na Žižkově narazit na místa v pravdě luxusní. A to nejen v přeneseném smyslu slova. Takže nabízíme malý přehled pěti skutečně luxusních destinací na pražském Žižkově.Park Rajská Zahrada
Je to jeden z nejméně známých parků v Praze, pokud nejdete na jisto, velmi pravděpodobně jej při cestě kolem “přehlédnete.” Přitom se jedná o jedno z nejkouzelnějších míst ve vnitřní Praze, nabízející kousek od centra oázu klidu a zeleně. Nedávno zbudovaný kaskádovitý park schovaný mezi Riegrovy sady a Vysokou školu ekonomickou nabízí možnost odpočinku jak aktivního (sportoviště s možností půjčení si sportovního náčiní) tak pasivního na mnohých lavičkách, trávníku či schodech s okem odpočívajícím pohledem na okolí nebo třeba na místní jezírko..Restaurace Oblaca
Jednou za čas - obvykle v době Prague Food Festivalu se objeví možnost jít v Praze na večeři na visutou plošinu. To je asi jediná restaurace, která může co se týká výhledu restauraci Oblaca konkurovat. Protože jinak ani ty na Petříně nebo na Pražském hradu nenabízejí takový výhled, který se vám otevře, když v Oblacích vystoupíte z výtahu. Je potom poněkud obtížnější - obklopen oním divukrásným výhledem - soustředit se na jídlo. Přitom i v tomto aspektu Oblaca dotváří zážitek a nabízí kuchyni nejvyšší kvality. Jinak samozřejmě Oblaca nejsou jedinou špičkovou restaurací na Žižkově, v případě že fandíte asijské kuchyni, prakticky na úpatí věže máte k dispozici možná nejlepší pražskou Asii Hanil, v případě že je vám bližší produkce Apeninského poloostrova, velmi chválená je restaurace La Bottega Gastronomica v Ondříčkově nebo řecká Taverna Olympos v Kubelíkově.

Nákupní centrum Atrium Flora


Vedle Palladia a Nového Smíchova asi nejprestižnější obchodní centrum Prahy. Sen všech maloobchodních prodejců, oblíbené místo na procházky všech nákupních fanatiků (nebo spíš fanatiček :). Prodejny trendy značek jako jsou trendy Guess, Kara, Gant, Ecco, Sephora nebo Gabor, jeden z největších food courtů v Praze pokrývající všechno do Mc Donald´s až po lepší Indii či Asii a konečně multikino. To vše na Vinohradské, na metru.

Noční výhled z VítkovaSkutečnost, že je Praha hornatá poněkud brání rozvoji městské cyklistiky, na druhou stranu ale nabízí hned několik možností, jak se podívat na historické centrum a okolní kopce shora. Petřín, Letná nebo Vyšehrad nabízí kouzelné výhledy, panorama, které spatříte od kopyt jezdecké sochy Jana Žižky z Trocnova se těmto známějším destinacím bez problémů vyrovná. Především v noci. S největším českým vojevůdcem za zády budete mít po levé ruce nasvícený televizní věž a stísněná zákoutí starého Žižkova, po pravé pak kroutící se a štěpící se řeku, a konečně před sebou - přes celé Staré město - panorama Hradu. Pokud jste ještě Prahu v noci odsud neviděli, vřele doporučujeme.

Residence Garden TowersBydlení ve starých činžácích Žižkova má jistě své kouzlo, nárokům moderní doby nicméně vyhoví jen velmi obtížně. Naproti tomu na Praze 3 v tuto chvíli nestojí budova, která by požadavky moderního bydlení splňovala lépe než Residence Garden Towers. Na ulici Olšanská stojí nová obytná budova, jeden z největších projektů českého rezidenční stavitelství. Naplněná krásnými apartmány, vybavená nejmodernějšími technologiemi, obsluhovaná nonstop recepci. Plus jako bonus z nejvyšších pater nabízející výhled na město nebo dokonce na Pražský hrad.

Žižkov ale nabízí svoje i sportovcům nebo milovníkům kultury. Přečtěte si další díly našeho seriálu.

Žádné komentáře:

Okomentovat