CENTRAL GROUP blog

1. 6. 2017

Praha 3 hospodská aneb Žižkov pro flamedry

To nejlepší nakonec. Po Žižkově zeleném, kulturním a luxusním přichází na řadu nejsilnější aspekt Žižkova. Hospody, nálevny, restaurace. Genius loci historicky spíše chudší proletářské čtvrti přes značnou proměnu posledních let stále vytváří ideální podhoubí pro vznik hospod, hospůdek, barů a zahrádek, kde stojí za to spočinout a napojit se mokem dle svých preferencí. Problémem pak na Žižkově není najít si místo, kde stojí za to usilovat o status štamgasta, ale spíš si v té záplavě nabízených možností vybrat tu správnou. Protože možností je prostě nepřeberně.  


I při tuhle přeširokou nabídku nicméně hospodskou pouť Žižkovem nelze začít jinde než U vystřelenýho oka. Legendární hospoda na spodním cípu Žižkova je jakousi klasikou, kterou alespoň jednou navštívil každý Pražan. Pivo, underground, matjesy a kresby Martina Velíška. Všechno v kouzelné atmosféře hospody minulého věku, která má tradici a zároveň se stále vyhýbá náletu turistů.


Od Vystřeleného oka se pak lze vydat dvěma směry. Koněvova ulice má určitý náběh stát se „pražskou Stodolní“ a stoupajíce do mírného kopce od Oka tuto pověst potvrzuje širokým spektrem etnických restaurací a nejrůznějších osvěžoven. Hostince stojí za zmínku dva. Oba na křižovatce vytvořené žižkovským tunelem spojující Žižkov s hipsterským Karlínem. Planeta Žižkov je tradiční hospoda v moderním hávu se zahrádkou kopírující výstup z tunelu a klasikou v podobě guláše a smaženého sýra, naopak Hostinec USlovanské lípy hraje s poměrně krátkou historií na strunu tradiční žižkovské hospody s výběrem piv od malých pivovarů a nabídkou domácí škvarkové pomazánky nebo luxusního utopence. Na Ohradě, kde se Žižkov láme v Jarov je pak jedna z největších pražských open air restaurací Zahrádky Žižkov, Pokud vám jejich punkový styl nesedne, alternativou je hlouběji na Jarově Pražačka se svým v minulosti populárním Central Campem. Směr po Jana Želivského zase nabízí třeba restauraci Polo nebo kultovní bar Briketa u Nákladového nádraží, kde v minulosti od brzkých ranních hodin svlažovali hrdlo dělníci končící směnu.


Druhou větví vedoucí od Voka je ta "studentská,“ která směřuje nad Hlavní nádraží, kde zázemí vysoké školy vytváří – dle ekonomické teorie – dostatečně velký trh pro restaurační služby. Takže studentské debaty se vedou U Houdků, jejíž vstřícnost k jejich prázdným kapsám se tichou poštou přenáší z generace na generaci adeptů ekonomické vědy. S orientačním bodem v podobě Žižkovské věže se pak nabízejí další možnosti. Všechny relativně tradicionalisticky reflektující pražskou hospodskou kulturu a nabízející klasickou kombinaci dlouhého pivního lístku pokrývajícího širokou produkci malých pivovarů a kratšího jídelního, ze kterého můžete ochutnat některou z hospodských specialit jako jsou utopenec, nakládaný hermelín nebo třeba bramboráky. Takže ať si vyberete Pivnici U sadu na Škroupově náměstí, restauraci U Kurelů v Kubelíkově nebo HostinecU Vodoucha v Jagellonské, nemůžete prakticky šlápnout vedle.


Symbolickým závěrem pak může být BeerGeek na Vinohradské. Anglický název a poněkud strohá výbava na první dobrou v konkurenci místních restaurací s atmosférou k návštěvě úplně neláká, pokud se ale ponoříte do hlubin internetu, zjistíte, že pro milovníky chmelového moku se jedná o ekvivalent katedrály sv. Víta. Takže pokud chcete vidět jak vypadá kultovní místo pivních gurmánů v hlavním městě země, která v průměru vypije nejvíc piva na zeměkouli, nechte se pozvat. I takové místo Žižkov má. Protože Žižkov má prostě všechno. 

Žádné komentáře:

Okomentovat