CENTRAL GROUP blog

26. 1. 2018

CG Poradna: Bytový architekt ano či ne?

Smlouva podepsána, hypotéka zafinancována, byt je váš. Teď jen vybavit si jej tak, aby se vám v něm dobře žilo. Trh aktuálně nabízí nepřeberné množství stylů a způsobů, jak si příbytek zařídit, široká nabídka a příklady různých interiérů na nás útočí z časopisů i webových stránek. Stojí tedy za to i v této otázce poradit se s odborníkem? Pokud jste fajnšmekr designových časopisů a poslední měsíce nepřemýšlíte o ničem jiném než jak si byteček zařídíte, asi tato volba nemá valného smyslu. Pokud ovšem „cestování po Ikei“ mezi vaše koníčky nepatří, minimálně možnost konzultace s bytovým architektem se vyplatí zvážit.


Koupili jste si první byt - novostavbu - ze stěn se na vás směje zářivá běloba, nicméně ty desítky metrů čtverečních jsou prázdné. Představit si jak tento prostor účelně zaplnit radu od odborníka opravdu snese. Jako variantu můžete využít inspiraci v ukázkovém bytě, který pro lepší představu zákazníků zařizuje seriózní developer. Ten vám ostatně je schopen zprostředkovat kompletní zařízení bytů na míru. Jeho zaměstnanci z oboru bytového designu vám byt navrhnou i zařídí. Můžete se tak nastěhovat jen s pár osobními věcmi. Pomoc v této oblasti tak zákazníkovi přináší řadu benefitů. Od odbornosti až po pohodlí.

Zkušený bytový architekt především kvalitně rozvrhne prostor v bytě, takže se vám u jídelního stolu nesrážejí strávníci, do obrazovky počítače na pracovním stole vám nesvítí slunce a sedačka je vzdálená od televize natolik, že si nekazíte oči ani vás nebolí hlava. Architekt vám též dokáže poradit, na kterém kusu nábytku je možno trochu uškudlit a kde se naopak nevyplatí šetřit, měl by vám být schopen doporučit eventuálně zprostředkovat nejlepší nákupní kanály nebo řemeslníky pro potřebné úpravy. Měl by do nového bytu zakomponovat bez problému vaše oblíbené kousky nábytku, měl by též nabídnout úhel pohledu, který by vás třeba nenapadl. Navíc: všechno začíná od konzultace a prvního návrhu. Pokud se vám tyto nebudou líbit. Vždy máte možnost od spolupráce odstoupit a vzít věci do vlastních rukou.

Žádné komentáře:

Okomentovat