CENTRAL GROUP blog

31. 1. 2018

Nadační fond pro zdraví dětí: Pomohli jsme odrodit 5391 miminek

Podolí: část Prahy známá široké veřejnosti svým plaveckým stadionem, především „mateřské“ části společnosti pak i zřejmě nejlepším porodnickým zařízením v zemi – Ústavem pro péči o matku a dítě. Ten už od začátku padesátých let minulého století nabízí komplexní péči i u těch nejkomplikovanějších případů. Posledních jedenáct let se mu s tím snažíme maximálně pomoci.   


Lékařská věda jde neustále dopředu, neonatologové dokáží zachránit stále komplikovanější případy a ti čeští se dlouhodobě drží mezi špičkou svého oboru. Jedním z hlavních limitů jejich snahy je nedostatek finančních prostředků. Na nové zařízení jež pomáhá v péči, na výjezdy na odborné konference kde mohou lékaři porovnat své poznatky se zahraničím a konzultovat své poznatky s dalšími odborníky z oboru. Na tyto většinou nepříliš viditelné potřeby se pak hodí prostředky, které Ústavu skrz Nadační fond pro zdraví dítěte pomáhá zajišťovat společnost Central Group.


Ta založila Nadační fond a zahájila tak spolupráci s Ústavem již před jedenácti lety a šek, který letos předá předseda představenstva firmy Dušan Kunovský porodnici tak bude už dvanáctým za dobu tohoto prospěšného partnerství, ze kterého se radují obě strany. „Nadačnímu fondu jsme již přispěli mnohamilionovými částkami a spolupráci cítíme jako naši společenskou odpovědnost,“ prohlašuje Dušan Kunovský a doplňuje že Ústav pro péči o matku a dítě je špičkovým odborným pracovištěm a záměrem Central Group je podpora vzdělávání, vědy a výzkumu na té nejvyšší úrovni. „Rozvoj medicíny se přece týká každého z nás, “ říká.

Co je v Podolí nového? Tou nejzásadnější novinkou je 5391 dětí, které  se během loňského roku v Ústavu narodili. Budovy v Podolí dostali novou fasádu a byl rekonstruováno gynekologické oddělení. Lékařům díky příspěvku fondu ulehčuje práci nový centrální monitor na jednotce intenzivní péče, stejně jako audiometr SoundEar, který – zjednodušeně řečeno – upozorňuje personál, pokud nějaké miminko má potřebu na sebe upozornit. Vysvětlit význam dalších nových přístrojů je pak za kapacitou autora :-), ale podívat se můžete sami. Dalším významným segmentem pomoci fondu je podpora výjezdů lékařů do zahraničí na odborné konference odkud přivážejí a později pak i zavádějí do praxe ty nejmodernější poznatky ze světa. V uplynulých dvanácti měsících tak fond přispěl na výjezdy na devět zahraničních a dvě domácí konference.

A nově nabyté poznatky mohou lékaři okamžitě začít používat v péči o maminky i nejmenší pacienty. Mise Ústavu pro péči o matku a dítě totiž pokračuje dál. Prvním miminkem roku 2018 se 94 minut po půlnoci stala Karolínka. A přesně za měsíc převezmou při Charitativním galavečeru v Obecním domě zástupci Ústavu další šek na další rozvoj aktivit.  

Žádné komentáře:

Okomentovat