CENTRAL GROUP blog

2. 2. 2018

CG Poradna: Novostavba nebo starší byt?

Je to dilema: Jít do starší zástavby nebo si vybrat byt dýchající novotou? Zvolit si dekádami odzkoušený dům nebo vsadit na projekt na zelené louce, který se bude nějaký čas zabydlovat? Obě alternativy mají svá pozitiva, obě též své menší i větší háčky.  Jaké jsou tedy plusy a mínusy obou možností?

O kousek nižší cena, a zabydlená lokalita kde jsou například „zavedené“ sousedské vztahy na straně jedné, na straně druhé pak náklady na případnou rekonstrukci samotného bytu i možná nemilá překvapení v podobě na první pohled neviditelných vad celého domu. Se starším bytem si zkrátka kupujete určitou historii ať již v pozitivním či negativním smyslu. Zatímco ty pozitivní vám sousedé rádi prozradí, na ty se znaménkem mínus přichází každý sám.

Novostavba naproti tomu je možnost, jak získat moderní byt odpovídající aktuálním trendům v bydlení. Nový byt taktéž, tedy v případě že si jej nehodláte výrazně upravovat k obrazu svému, nepotřebuje další investice a i náklady na jeho provoz by díky použití nových technologií měly být nižší než u starších protějšků. Podobně to platí pro celý dům, kdy společné prostory v novostavbě dýchají čistotou. Výhodou novostavby je taktéž fakt, že si se sousedy nastavujete vztahy prakticky od nuly a nemusíte eventuálně na setkání SVJ přehlasovávat koalici starousedlíků bránících jakýmkoliv změnám.


Obě varianty mají samozřejmě své příznivce. Oba tábory mají svou pravdu. My jako největší stavitel bytů v Praze doporučujeme kupodivu novostavby J. Nebo alespoň starší byt v našich projektech. Za jejich kvalitu totiž můžeme dát ruku do ohně.

Žádné komentáře:

Okomentovat