CENTRAL GROUP blog

20. 12. 2018

Vánoční trendy: rok 2018


Vánoce nebudou bílé, tvrdí meteorologové. Příroda – minimálně v Praze – se čtyři dny před Štědrým dnem tváří, že s touto předpovědí úplně nesouhlasí. Letošní Vánoce budou ve znamení „tlumených“ barev, tvrdí zase bytoví designéři. Jaké barvy nebo typy ozdob budou opravdu vládnout je ve skutečnosti na vás! Které jsou tedy hlavní trendy Vánoc s pořadovým číslem 2018? A inspirujete se a jdete s dobou, nebo plánujete spíše vsadit na vlastní klasiku?Barvy duhy spíše v tlumených odstínech, doma vyrobené dekorace kombinující nové se starým, materiálově odklon od plastu, minimalismus. To jsou podle odborníků hlavní trendy letošních Vánoc. Byť různých názorů na to, jak by měl vypadat ten „stoprocentně módní vánoční večer“ najdete na internetu desítky, na některých hlavních směrech se většina hlasů shoduje.Jako například na barvách. Ty letošní Vánoce nejsou ve znamení jediné barvy („Bílá je nová stříbrná“ – znělo heslo minulých vánoc), naopak se doporučuje se na barevné škále vůbec neomezovat. Doporučuje se používat spíše tlumené odstíny barev. Zároveň bytoví designéři nabádají v opatrnosti s mícháním ve smyslu, že při výrobě dekorace by si „stavitel“ měl ujasnit kam směřuje, abyste místo vánoční atmosféry nevytvořili šílenou diskotéku, nicméně co se týká barev – těžko můžete letos sáhnout vedle.


Druhým výrazným trendem letošních Vánoc je „udržitelnost.“ V roce, kdy se „plast na jedno použití“ stal skoro vulgárním termínem, se do módy vracejí ozdoby a dekorace z dob našich babiček. Takže pokud u prarodičů nebo na chalupě na půdě naleznete dřevěné nebo skleněné ozdoby, je nejvyšší čas je vycídit a umístit na stromeček. Řada rad se zmiňuje taktéž o kombinaci „second handových“ ozdob s těmi novějšími. Úspěch byste měli zaznamenat i s odvážnými kreacemi. Pokud jste třeba jaksi pozapomněli koupit stromeček, nebo nechcete ničit přírodu a ten plastový vám k srdci příliš nepřirostl, na internetu je k dispozici řada návrhů, kterak důvtipně tento problém vyřešit.

Ostatně: pokud jste letos s přípravami na poslední svátky v roce pozadu, nezoufejte. Poněkud mimoděk jste naskočili na další trend. A totiž pozdní začátek příprav. Všichni tradiční prodejci vánočního vybavení se shodují, že letošní nákupní špička je oproti posledním letům poněkud opožděná. Že si lidé kvůli teplému prosinci úplně neuvědomují blížící se svátky. Takže i zdobení vašeho domova na poslední chvíli je vlastně v pořádku. Vždyť jde především o to, abyste si je se svými blízkými opravdu užili. Takže Šťasné a Veselé!

Žádné komentáře:

Okomentovat